Illustrative image related to post

UZTURA BAGĀTINĀTĀJS

VESELĪBA

SKAISTA ĀDA

AKNE

MIGRĒNA

NOGURUMS

MAGNIJS

MAGNIJS. VAI TAS MAN IR NEPIECIEŠAMS?

Dalies:

Esi noguris- iedzer magniju! Tev ir krampji - iedzer magniju! Tu sporto - jādzer magnijs un ne tikai.

Magnijs ir trakoti nozīmīgs minerālis, bet tanī pat brīdī pētījumi pierāda, ka lielākā daļa rietumu valstu iedzīvotājiem ir magnija iztrūkums un vēl kāds sakars ar ādu? Trauksmei, miega problēmām, nogurumam un galvassāpēm var būt viens un tas pats sākumpunkts jeb cēlonis: magnija deficīts. Patiesībā vairāk nekā 50% ASV iedzīvotāju nesaņem ieteicamo magnija dienas daudzumu. Neskatoties uz to, reti tiek diagnosticēts magnija deficīts. Šī minerālvielu trūkuma novēršana var palīdzēt īsā laikā mazināt simptomus un ilgtermiņā samazināt nopietnu hronisku slimību risku.

Pirms sākam runāt par magniju, vēlos atgādināt un pastāstīt pāris lietas par mūsu lielāko orgānu - kuru sauc par ko?

…ādu!

Āda ir lielākais orgāns mūsu ķermenī, kas aizņem apmēram 1,8 m2 un veido aptuveni 10% no vidusmēra cilvēka kopējās ķermeņa masas. Manuprāt šī iemesla dēļ, mūsu āda ir pelnījusi patiesu cieņpilnu attieksmi no mūsu puses, lai mēs spētu nodrošināt visu tai nepieciešamo.

JO…

Ādas primārā funkcija ir nodrošināt barjeru starp ķermeni un ārējo vidi. Šī barjera aizsargā pret ultravioletā (UV) starojuma, ķīmiskām vielām, alergēniem un mikroorganismiem, kontrolē ūdens caurlaidību un organismu no barības vielu zuduma.[1] Ir jāsaprot, ka ādas raga slānis veido ūdeni atgrūdošu barjeru, lai aizsargātu pamatā esošos audus no infekcijas, dehidratācijas, ķīmiskām vielām un mehāniskā stresa. [2]Tas nozīmē, ja mūsu ādai ir viss nepieciešamais ,lai kvalitatīvi funkcionētu, tā spēj būt vesela, pašatjaunoties un nodrošināt mums komfortu sevī.

Kas ir magnijs?

Tāpat kā kalcijs, kālijs, nātrijs arī magnijs ir būtisks minerāls, kam ir plaša ietekme uz organismu. Magnijs ir iesaistīts aptuveni 80% ķermeņa vielmaiņas reakciju. Viena no tā vissvarīgākajām lomām ir enerģijas ražošana organismā, tāpēc nav pārsteidzoši, ka zems magnija līmenis var izraisīt nogurumu. Lielākā daļa ASV un ES populācijas magnija līmenis organismā ir nepietiekams. Tie ir aptuveni 50%-75% [3] IEDOMĀJIES!!! Katram otram pretimnākošam magnija līmenis ir nepietiekams. Tas saistīts ar to, ka augsne nav vairs ar minerāliem tik bagāta kā tas bijis iepriekš vēsturē, tas saistīts gan ar mūsu uztura izvēlēm, gan slimībām,gan stresu par to nedaudz vēlāk pastāstīšu, tomēr, manuprāt, situācija ir visai skumja. Pēdējo desmitgažu laikā arvien vairāk pierādījumu un pētījumu , kur ir novērota saikne starp magnija deficītu un paaugstinātu uzņēmību uz stresu un nemieru, kā arī pierādīts, ka pats stress var, ka stress izraisīt magnija samazināšanos. [4, 5]

Pozitīvā ziņa - mēs varam būt zinoši, informēti un varam rīkoties lietas labā!

Kas norāda uz magnija trūkumu?

Augstāks stresa līmenis,
Depresija,
Bezmiegs vai miega traucējumi Galvassāpes vai muskuļu sāpes / sasprindzinājums,
Nogurums, iekaisumi, aritmija, paaugstināts asinsspiediens, osteoporoze, galvas sāpes, migrēna, un daudzas citas sūdzības.

Ieguvumi ķermenim uzņemot magniju.

Magnijs palīdz veidot pamatu labai veselībai un stabilizē ķermeni.

Šis svarīgais minerāls ir nepieciešams: Spēcīgiem kauliem, Atslābinātiem muskuļiem, Stabilizēt sirds ritmu, Regulēt asinsspiedienu, Magnijs ietekmē mentālo stāvokli, garīgo veselību,
Iesaistīts iekaisīgu procesu rašanās organismā (arī skaistai ādai būtiski),
Samazināt trauksmi,
Palīdz miegā,
Krampju mazināšana, Lielāka noturība stresa laikā, Uzlabo sirds un asinsvadu veselību, Mazina hroniskas sāpju problēmas, Samazināt migrēnas biežumu un smagumu, Iesaistīts hormonu "līdzsvarošanā', Palīdz kontrolēt cukura līmeni asinīs un aizsargāt pret 2. tipa cukura diabētu.

Magnijs ir saistīts ar iekaisuma un oksidatīvā stresa mazināšanu. [6] Oksidatīvais stress rodas brīvo radikāļu uzbrukuma dēļ. [7] Kur rodas brīvie radikāļi?

Tā pamatā ir vide ap mums kā UV starojums, kā arī mūsu pašu izdarītās izvēles kā smēķēšana, alkohola lietošana, uzturs, stress, piesārņotība. Lūk šis ir tas punkts, KURŠ IR ĻOTI NOZĪMĪGS KOPĒJĀS VESELĪBAS NODROŠINĀŠANĀ gan SKAISTAS/ JAUNAVĪGAS ĀDAS UZTURĒŠANĀ.

Ja mums ir mazāka iespēja uz iekaisumiem, kā arī oksidatīvais stress netiek papildus ar mūsu izdarītām izvēlēm papildus radīts, un mūsu šūnām ir mierīgāka ''dzīve'' , jo ātrāk mūsu organisms atjaunojas, jo labāka āda var arī mums būt.

Magnija veidi un vai tam ir nozīme?

Ir gan iekšķīgi, gan ārīgi lietojams magnijs. Sākšu ar to, ka nav nozīmīgu pētījumu, kuri pierādītu , ka caur ādu magniju ir iespējams uzņemt tādos apjomos, lai nodrošinātu organismam pietiekamu daudzumu, jo ādai primārā funkcija ir aizsardzība. Līdz ar to produktiem kā krēmi un losjoni ir jābūt ļoti pārdomātiem ,lai molekula tiktu caur ādas slāni. Tāpat nevar kontrolēt- cik daudz cilvēks ir uzņēmis magnija formu, lai sasniegtu terapeitisko efektu. Tādēļ, es pieskaršos vairāk iekšķīgi lietojamam magnijam, starpcitu, to es arī lietoju. Devu es parasti pielāgoju individuālām vajadzībām.

Un jā…iekšķīgi lietojamas magnija formas ir daudz un dažādas un pirms izvēlaties produktu, lūdzu, lūdzu…izlasiet to sastāvu, lai saprastu, ka tiešām tas būs efektīvs un biopiejams (pietiekami labi uzsūcas) mūsu organismā uzsūkšanās ziņā.

Es vēlos akcentēt, manuprāt, labākās magnija formas. Magnija glicināts (biglicināts un di-glicināts) ir viena un tā pati forma, un magnijas taurāts. Šīs abas ir lieliskas formas.

Glicināts var uzlabot miega kvalitāti, savukārt, magnija taurāts ir ar pretiekaisuma un nomierinošu efektu. Šīs formas magnijs ir biopieejamāks par pārējām (kā cinka oksīds, magnija citrāts) [8] tiek labi uzsūkts zarnās, var piekļūt smadzenēm un kopumā potenciāli atstāj labu efektu uz mentālo veselību. Un jāatceras, ka B6 vitamīna klātesība palīdz magnijam labāk uzsūkties. Tomēr pirms pērkat magniju izlasiet, kas minēts ir uz paša produkta, vai tur ir kādas citas magnija formas minētas, jo piemēram magnija oksīda klātesamība, paaugstina tikai procentuālo magnija daudzumu, tomēr tiek izmantots kā bufera produkts, tas nav diezko labs un visbiežāk izraisa caureju, jo magnijs organismā pietiekami labi neuzsūcas.

Pēc tam nedaudz zemākos plauktiņos es ierindotu magnija malātu un threonātu. Pārējās formas mahmagnijus es nelietotu, jo nav tik ļoti biopieejami kā iepriekš minētie, tāpat atstāj lielāku iespējamību uz blakussparādībām.

![Magnija taurāts, magnija biglicināts.](/images/1.Booster Vol 1 - Neutral Edition (4).jpg "Magnijs no Coral Club")

Deva.

Vidēji uz pudelēm rakstītas rekomendācijas vadoties pēc dažādiem pētījumiem, valstī noteiktām prasībām. Tomēr jāņem vērā, ka tas ir vidējam statistiskam cilvēkam, kuram nav būtisku sūdzību. Attiecībā uz sevi - es variēju un ieklausos savā ķermenī, ja nepieciešams palielinu devu, ja zinu ka būs kāda lielāka slodze (mentāli, fiziski) nav svarīgi. Deva- ir būtisks jautājums, uz kuru nav vienkāršas atbildes. Pirmkārt, magnija daudzums, ko jūs faktiski absorbējat, ir svarīga, un tas ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, tostarp no tā, vai esat vīrietis vai sieviete, no ēdiena, ko ēdat, un no jūsu tievo zarnu (kur magnijs tiek absorbēts) veselības stāvokļa>>> par to stāstu citos ierakstos, ka sredzams arī >>> YOUTUBE ).

Arī ieteicamās magnija piedevu devas bieži ir atkarīgas no cilvēka svara. Ja jūs sverat divreiz vairāk nekā kāds cits, jums parasti jālieto divreiz vairāk magnija.

Treškārt, jums ir jāpārbauda, ​​​​vai kāds runā par magnija bisglicināta daudzumu vai elementārā magnija daudzumu. Piemēram, ja jums rekomendē “... uzņemt 500 mg magnija dienā”. Tam nav lielas jēgas, jo mēs nezinām cilvēka ķermeņa svaru, nezinām magnija formu un nezinām, vai tiek runāts par ''pliku''magniju vai magnija savienojuma svaru. Vienmēr precizējiet - par kādu magniju ir runa?!

SVARĪGI - Labāk ir arī lietot mazākas devas biežāk nekā vienu lielu devu, jo magnija krājumi ļoti ātri izsīkst. [9] Tāpat, ja lietojat medikamentus ir jāsaprot vai drīkst paralēli lietot magniju kopā dzerot.

Blakusparādības.

Pozitīvā ziņa, ka blakusparādibas, lai sasniegtu jums ir pamatīgi jānopūlas ar ilgtermiņa paaugstinātas devas lietošanu.[10] Lietojot magniju, nav būtisku blakusparādību, Tas kas var norādīt uz pārdozēšanu ir caureja,

Ko ņemt vērā, ja vēlamies, lai magnijs būtu pietiekams mūsu organismā? Pievērst uzmanību uzturam, kurš satur pietiekamā daudzumā magniju , pākšaugi, dārzeņi, sēklas un gatavojam mājās paši, lai tie nav noslīcināti taukos.

UN VIENA VARENA ZIŅA KĀ VARAM UZŅEMT MAGNIJU IR ATRAST LABU ŠOKOLĀDI AR VISMAZ 70% CACAO MASU, BEZ JEBKĀDIEM PIEJAUKUMIEM KĀ SOJAS LECITĪNS, PIENS UTT.

Es esmu izvēlējusies magniju no Coral Club, produkts satur magnija taurātu un magnija bisglicinātu 150 mg.

Vēlies saņemt 20% atlaidi Coral Club Magnijam vai aprunāties ar mani?

Raksti baibai.jokstei@gmail.com vai sazinies ar mani Facebook.

Pieseko INSTAGRAM , ja vēlies būt informēts par dažādām aktualitātēm, projektiem un notikumiem!

Vēlies individuālu 1:1 konsultāciju un individuālas rekomendācijas?

Piedāvāju tikties attālināti ZOOM vai klātienē Siguldā. Ieguldījums: 25 eur/50 min.

Uzklausīšu Tavas raizes, izrunāsim ikdienas ādas kopšanas rutīnu, izskatīšu Tevis lietotos krēmus, to sastāvus un rekomendēšu ko mainīt, atstāt un papildus darīt, lai Tu savā ādā justos labi! KOMPLEKSA PIEEJA.

Mīlestībā,

Baiba

baibai.jokstei@gmail.com
Mob.+371 27107189

Esi izvēlīgs, izvēlies savam organismam to labāko!

Vēlies paskatīties dziļāk? Te ir atsauces:

1- https://doi.org/10.1002/9781118140505.ch1 Benson H.A.E. In: Skin Structure, Function, and Permeation, in Topical and Transdermal Drug Delivery: Principles and Practice. Benson H.A., Watkinson A.C., editors. John Wiley & Sons, Inc.; Hoboken, NJ, USA: 2011

2- Mitra A.K., Kwatra D., Vadlapudi A.D. Drug Delivery. Jones & Bartlett Learning; Burlington, MA, USA: 2015. 487p [Google Scholar]

3- National Institute of Health, Office of Dietary Supplements Magnesium. https://ods.od.nih.gov/factsheets/Magnesium-HealthProfessional/#en1. Magnesium, inflammation, and obesity in chronic disease.

4- Subclinical magnesium deficiency: a principal driver of cardiovascular disease and a public health crisis. DiNicolantonio JJ, O'Keefe JH, Wilson W Open Heart. 2018; 5(1):e000668

5- Nutrition status of primary care patients with depression and anxiety. Forsyth AK, Williams PG, Deane FP Aust J Prim Health. 2012; 18(2):172-6.

6- Zheltova, A. A., Kharitonova, M. V., Iezhitsa, I. N., & Spasov, A. A. (2016). Magnesium deficiency and oxidative stress: an update. BioMedicine, 6(4), 20. https://doi.org/10.7603/s40681-016-0020-6

7- Morais JB, Severo JS, Santos LR, de Sousa Melo SR, de Oliveira Santos R, de Oliveira AR, Cruz KJ, do Nascimento Marreiro D. Role of Magnesium in Oxidative Stress in Individuals with Obesity. Biol Trace Elem Res. 2017 Mar;176(1):20-26. doi: 10.1007/s12011-016-0793-1. Epub 2016 Jul 22. PMID: 27444303.

8- Uysal, N., Kizildag, S., Yuce, Z. et al. Timeline (Bioavailability) of Magnesium Compounds in Hours: Which Magnesium Compound Works Best?. Biol Trace Elem Res 187, 128–136 (2019). https://doi.org/10.1007/s12011-018-1351-9

9- DRI DIETARY REFERENCE INTAKES FOR Calcium, Phosphorus, Magnesium, Vitamin D, and Fluoride Standing Committee on the Scientific Evaluation of Dietary Reference Intakes, Food and Nutrition Board, Institute of Medicine , NATIONAL ACADEMY PRESS Washington, D.C. https://www.nap.edu/read/5776/chapter/1

10- Musso CG. Magnesium metabolism in health and disease. Int Urol Nephrol. 2009;41(2):357-62. doi: 10.1007/s11255-009-9548-7. Epub 2009 Mar 10. PMID: 19274487.

11- Katz DL, Doughty K, Ali A. Cocoa and chocolate in human health and disease. Antioxid Redox Signal. 2011;15(10):2779-2811. doi:10.1089/ars.2010.3697

Šajā ierakstā minētā informācija un produkti nav paredzēti, lai diagnosticētu, ārstētu, izārstētu vai novērstu jebkādas slimības. Sniegtā informācija ir paredzēta tikai izglītojošiem nolūkiem, un tā nav paredzēta, lai aizstātu attiecības ar ārstu(-iem). Pirms jebkādas tradicionālas vai integrējošas ārstēšanas uzsākšanas, lūdzu, vispirms konsultējieties ar licencētu medicīnas pakalpojumu sniedzēju. Lūdzu, pārskatiet atsauces (blogā), kas citētas raksta beigās, lai zinātniski pamatotu jebkuru apgalvojumu.

Dalies:

Visas tiesības aizsargātas © 2023, Baiba Jokste.